ابعاد و راهنمای خرید قالب فلزی بتن

جک سقفی عراقی چیست؟

مقالات
بازدید: 323

انواع جک سقفی

مقالات
بازدید: 1913

رزروه جک سقفی

مقالات
بازدید: 339

داربست مثلثی چیست؟

مقالات
بازدید: 385

انواع جک سقفی

مقالات
بازدید: 714

انواع جک سقفی

مقالات
بازدید: 323

ابعاد و راهنمای خرید قالب فلزی بتن

 

طول استاندارد قالب بتن

در حال حاضر قالب‌ های فلزی بتن به صورت استاندارد در سه اندازه طولی ۱، ۱٫۵ و ۲ متری در بازار موجود می باشند.
دلیل تنوع در سایز، ابعاد  و اندازه به این دلیل است که یمانکار می تواند به راحتی می تواند بخش های مختلف سازه را قالب بندی کند و در مکان هایی که لازم است قالب های فلزی بتنی کوچکتری استفاده کند.
 

عرض قالب فلزی بتن

در یک پروژه، استحکام یک سازه بر اساس حجم بتن و میلگرد هایی که در آن استفاده شده سنجیده می شود. در نتیجه عرض قالب فلزی قابل تغییر است و همه ی قالب های فلزی در گروه های ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۳۵، ۴۰، ۴۵ و ۵۰ سانتی متری قرار می گیرند.  پیمانکار و صاحب پروژه می‌توانند به راحتی قالب فلزی مورد نظر خودشان را سفارش دهند و از آن استفاده کنند.
 
بیشتر بخوانید: جک سقفی

 سایر فاکتورهای مهم در اندازه گیری قالب فلزی بتن

به جز سایز قالب فلزی بتن، عوامل دیگری نیز در اندازه ی قالب بتن فلزی دخیلی هستند. پیچ و مهره و سیستم های اتصال دهنده ی قالب بتن مانند: پین گوه و کلمپس با ضریب 5 سانتی متر، می توانند در همه ی ابعاد استفاده شوند. علاوه بر این در مورد قالب‌های بتن ریزی مسئله لبه قالب هم می ‌تواند تعیین کننده باشد.
 
 قالب های تسمه ‌ای و قالب‌های فلزی در دو سایز با لبه‌ های ۵ سانتی متری و ۶ سانتی متری در ایران وجود دارند که انتخاب بین آن ها با توجه به شرایط پروژه انجام می‌شود. نکته بسیار مهم این است که هر چقدر که ابعاد قالب فلزی تغییر کند به همان اندازه روی وزن آن ها نیز تاثیر دارد. در حقیقت نگهداری قالب‌ها و نحوه متصل کردن آن‌ها در هر قسمت از سازه تعیین کننده ابعاد قالب فلزی بتن و در نهایت وزن آن است.
 
 
 
 
 
بازدید: 2734تاریخ انتشار : 1400/11/25

    تماس با واحد فروش ارتباط از طریق واتس آپ